Naujienos

Jau netrukus foto paroda „Balkonų istorijos“ – ką ten pamatysite?

Grįžti į naujienų sąrašą

Trys mėnesiai intensyvaus darbo. Šimtai vien Vilniuje kasdien nuvažiuotų kilometrų. Beveik 10 tūkst. dronu padarytų kadrų. Visa tai tam, kad fotografas Adas Vasiliauskas įgyvendintų unikalią idėją – užfiksuotų karantino metu namuose įkalintus, tačiau dėl to neliūdinčius žmones.

Optimizmo kupinas fotoprojektas kone iš karto apskriejo pasaulį, o šiandien A. Vasiliauskas kviečia prisiminti netolimą praeitį, nusišypsoti savo balkonui ir pasiskiepijus saugiai nerti į gyvenimą. Fotoparodai menininkas atrinko beveik  35 balkonų portretų, kurių kiekvienas savyje slepia istoriją ar prasmingą žinutę. Atraskite ją.

Fotoparodą „Balkonų istorijos“ pristato NT plėtros bendrovė „Realco“.

Kadro idėją sumanė pats fotografas Adas Vasiliauskas, tačiau jos įgyvendinimą lydėjo iššūkiai.

Įvedus griežtus karantino ribojimus ir daugėjant COVID-19 susirgimų, greitai įsigyti vieno pagrindinių kadro elementų – lipnios juostos – tapo keblia užduotimi. „Niekas nenorėjo eiti į parduotuvę, o kurjerių tarnybos turėjo tiek darbo, kad internetu užsakytų prekių reikėdavo laukti savaitę ar ilgiau, mums tai buvo per ilgai“, – prisimena Adas.

Vyriškiui prie sienos priklijuoti buvo sunaudota daugiau nei 100 metrų lipnios juostos, tačiau smagi istorija nutiko ir proceso metu. „Šiek tiek užtrukau ir paskambinau fotosesijai besiruošiantiems draugams. Pasakiau, kad truputį vėluosiu. Išgirdau linksmą balsą, kuris tikino, kad tai nelabai gera mintis, nes jis jau beveik priklijuotas ir negalės kabėti ilgai“.

Nuotraukos herojė – aistringa nardytoja, jau spėjusi pažinti povandeninį pasaulį skirtinguose pasaulio kampeliuose. Tad per pasaulį nusiritus koronaviruso bangai, valstybėms užvėrus savo sienas, o oro linijoms nutupdžius lėktuvus, užvaldė ilgesys ir jį lydintis liūdesys.

„Siekiant bent trumpam pabėgti nuo slogučio ir perteikti herojės išgyvenimus, sugalvojome balkoną paversti baseinu, jūra, vandenynu ir taip padėti šiai narei prisiminti nardymo malonumą. Į veiksmą įtraukėme ir dėl karantino namuose „įstrigusius“ mažus rykliukus“, – pasakoja Adas.

Be to, fotosesijos metu balkone netrūko stipraus vėjo ir bangų – visai kaip audringoje jūroje. Įsisiautėjęs vėjas taip blaškė daugiau nei pusšimtį balionų, kad herojams nuolat teko juos gaudyti.

Tai vienintelis iš anksto nesurežisuotas kadras. Atvykęs į suplanuotą balkono ir jo herojės fotosesiją Adas kitame to paties namo balkone pamatė šokio judesius repetuojančią moterį. „Įvertinau kompoziciją, apšvietimą – viskas buvo labai tinkama, o ir pati scena balkone puikiai atliepė mano projekto idėją“, – kadro užuomazgas prisimena fotografas.
Visgi, stovint kieme atkreipti susikaupusios ir į šokio judesius susikoncentravusios moters dėmesį nebuvo lengva užduotis. Prireikė ne tik energingų mostų, šuoliukų, bet ir garsių šūksnių. Pastangos nenuėjo veltui – moteris sutiko, o Ado dronas netikėtai užfiksavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleriną Mariją Kastoriną.

Aplankykite pirmą kartą Lietuvoje rengiamą personalinę A. Vasiliausko parodą „Balkonų istorijos“ ir atraskite daugiau istorijų. Fotoparoda vyks rugpjūčio 16–rugsėjo 30 d. Vilniuje, žemutinėje „Avia Solutions Group“ arenos aikštelėje , greta testavimo ir naujai atidaryto skiepijimo punkto.

Grįžti į naujienų sąrašą