Naujienos

Markučių renesansas įsibėgėja: startuoja naujas „Realco“ projektas „Prie Vilnelės“

Grįžti į naujienų sąrašą

Vienas didžiausių nekilnojamo turto vystytojų Lietuvoje „Realco“ pradeda butų pardavimus naujai plėtojamame kvartale „Prie Vilnelės“, įsikūrusiame Markučiuose. Į naująjį projektą investuojama 15,5 mln. eurų, o naujiems gyventojams siūloma daugiau kaip 200 butų.

Kvartale „Prie Vilnelės“ naujakuriams suprojektuota 220 butų 2–7 aukštų namuose. Kambarių skaičius butuose svyruoja nuo 1 iki 4, o butų plotai varijuoja nuo 31 iki 102 kv. metrų. Butų kainos prasideda nuo 71 tūkst. eurų. Be to, ankstyvoje projekto vystymo stadijoje siūlomos lanksčios pirmos įmokos sąlygos. 15 proc. siekiantis pradinis įnašas gali būti įmokėtas dalimis, kol bus statomi namai, o pirma įmoka yra 2 tūkst. eurų.

Šalia centro, bet arti gamtos

Pasak gyvenamųjų namų kvartalo „Prie Vilnelės“ architekto Sauliaus Misevičiaus, projektuojant kvartalą buvo siekiama, kad čia gyvensiantys žmonės gamtą patirtų dar būdami namuose. „Butai, bendrosios erdvės ir kiemai yra sukurti taip, kad alsuotų juos supančios gamtos reljefais, kontūrais, spalvomis ir kiekvienas galėtų mėgautis išskirtinės aplinkos privalumais“, – sako jis. Vienas iš projekto išskirtinumų – ant stogo įkurta terasa, atvira visai šios gyvenvietės bendruomenei ir leidžianti grožėtis atsiveriančia panorama.

Kitas didelis privalumas – galimybė šalia namų fiziškai aktyviai leisti laiką: važinėti dviračiu, bėgioti ar tiesiog vaikščioti gryname ore. 2019 metais bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo tyrimas parodė, jog būtent tokį fizinio aktyvumo būdą labiausiai mėgsta mūsų šalies gyventojai: 85 proc. respondentų nurodė užsiimantys ne konkrečia sporto rūšimi, o kita fizine veikla, pavyzdžiui, važinėjimu dviračiu, darbu sode ar kieme, vaikščiojimu ir panašiai.

Tuo pačiu kvartalo lokacija – kairysis Vilnelės krantas šalia Markučių – esant poreikiui leidžia greitai ir patogiai gamtos ramybę iškeisti į senamiesčio šurmulį, esantį vos už 1,5 km. Jį pasiekti bus galima ir būsimais dviračių takais, vedančiais per Paupį į Vilniaus centrą ir Belmontą.

Markučiai – ir gyvenimui, ir investicijai

Kvartalas „Prie Vilnelės“ yra Vilniaus savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ dalis. Jo tikslas – atgaivinti ir Vilniaus centro dalimi paversti net 78 hektarus nebenaudojamos pramoninės erdvės, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su Vilnelės upe.

Daugiabučių gyvenamųjų namų projektą „Prie Vilnelės“ vystančios bendrovės „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis sako, jog vienas iš įmonės prioritetų yra projektai, kuriuose ne statomi kvadratiniai metrai, o kuriama išskirtinė ir džiuginanti gyvenamoji aplinka. „Džiaugiamės galėdami prisidėti ir prie išskirtinio „Architektūros parko“ projekto, nes neabejojame, kad tai – viena perspektyviausių Vilniaus vietų. Dabar Markučiai išgyvena renesansą ir nekilnojamojo turto ekspertų yra laikomi vienu patraukliausių rajonų ne tik gyvenimui, bet ir investicijai“, – sako J. Dovidonis.

„Realco“ taip pat siūlo įsigyti butus pradėtoje plėtoti gyvenvietėje „7 vakarai“, Pašilaičiuose.

www.prievilneles.lt

Grįžti į naujienų sąrašą