Naujienos

„Realco“: spalį sostinės pirminė NT rinka išliko stabiliai lėta

Grįžti į naujienų sąrašą

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų spalio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje oficialiai fiksuota 217 būstų pardavimų ir 7 sutarčių nutraukimai, tačiau būtina pažymėti, kad pusšimtis būstų buvo parduoti ankstesniais mėnesiais ir į spalio statistiką įtraukti rinkai pristačius projektą. Patikslintais duomenimis, spalį sostinėje paduoti 167 nauji būstai. Tai yra beveik identiškas rezultatas rugsėjui, kuomet pardavimai siekė 156 būstus, ir 16 proc. mažiau nei pernai metų spalį, kai pirkėjai įsigijo 200 naujų būstų.

„Spalio pardavimai rodo, kad vis dar tebesitęsiančios pirkėjų ir NT vystytojų laukimo nuotaikos stipriai veikia būstų rinką. Apie kokius nors pagyvėjimo ženklus kol kas kalbėti sudėtinga, nes ties 4 proc. riba tebesilaikanti EURIBOR 6-ių mėnesių palūkanų norma sustabdė nemažą dalį pirkėjų ir privertė pergalvoti planus. Visgi, naujienų yra – praėjusią savaitę Europos centrinis bankas paskelbė nekeisiantis palūkanų normų. Ši žinia į rinką gali įnešti šiek tiek santūraus pozityvumo“, – komentuoja bendrovės „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas.

Jo teigimu, šiuo metu NT rinkoje aktyviausi išlieka tie pirkėjai, kuriems būsto reikia čia ir dabar, o anksčiau pirkdavę būstą investiciniais tikslais ar dėl noro pagerinti gyvenamąją vietą yra atsitraukę ir situaciją rinkoje tiesiog stebi. Aktyviausiai spalį pirminėje NT rinkoje buvo perkami ekonominės klasės būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose. Iš 217-os spalį fiksuotų parduotų būstų 103 buvo ekonominio, 100 – vidutinio ir 14 prestižinio segmento.

Pasak M. Chmieliausko, spalį parduotų būstų pasiskirstymas pagal kategorijas išliko panašus kaip ankstesniais mėnesiais, tačiau stebėtas kiek didesnis susidomėjimas prestižinės ir aukštesnės klasės būstais centrinėje miesto dalyje, Naujamiestyje, Užupyje.

Spalį sostinės naujų būstų sandėlis pasipildė nežymiai ir išlieka panašiame lygyje kaip rugsėjį bei rugpjūtį, kuomet pardavime esančių būstų skaičius nustojo mažėti. Spalį Vilniaus pirminėje NT rinkoje pirkėjai galėjo rinktis iš 3662 būstų, esančių 126-iuose projektuose. Per spalio mėnesį rinkai buvo pristatyti du nauji projektai, sandėlį papildę 136 būstais. Vystytojų sprendimą neskubėti statyti naujų projektų, M. Chmieliausko nuomone, ir toliau lemia pabrangę pinigai, aukšti statybų kaštai ir menki pardavimai.

„Nors sprendimas pirkti kol kas išlieka toks pats lėtas, užklausų sulaukiame, yra ir gyventojų, atvykstančių gyvai apžiūrėti būstų pastatytuose projektuose. Gali būti, kad dėl naujais projektais vangiai pasipildančio būstų sandėlio pirkėjams sudėtingiau rasti jų poreikius atitinkantį būstą ir dalis nusprendžia esančią pasiūlą įvertinti dar kartą. Neatmestume ir to, kad žmonės susigyvena su nauja pakilusių palūkanų realybe ir ieško jiems tinkančių sprendimų“, – svarsto „Realco“ atstovas.

„Realco“ savo sandėlyje šiuo metu turi 58 būstus. Bendrovė vykdo paskutinių pilnai įrengtų būstų pardavimus „Go life“ projekte, taip pat aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas, dirba ties nauju projektu „Baltupis“, kur kviečia pasirašyti rezervacines sutartis, taip pat vysto projektus „Just-in“ bei Parodų g. 1.

Grįžti į naujienų sąrašą