Naujienos

„Realco“ baigė projekto Pašilaičiuose statybas: „7 vakaruose“ kuriasi naujakuriai

Grįžti į naujienų sąrašą

Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ baigė savo pirmo projekto sostinės Pašilaičių mikrorajone statybas. Į „7 vakarų“ kvartalą bendrovė per kelerius metus investavo 15 mln. eurų. Vilniaus NT rinką projektas papildė 12 komercinių patalpų ir 286 butais, iš kurių laisvų likę 13. Didžiojoje dalyje butų jau gyvena naujakuriai.

Daugiabučių projektas Pašilaičiuose „7 vakarai“ buvo statomas dviem etapais, jo statybos truko kiek daugiau nei 2,5 metų.

„Per šį laikotarpį susidūrėme su rinką palietusiais ekonominiais ir geopolitiniais iššūkiais, kurie stipriai išaugino planuotas pirmines investicijas į projektą, taip pat keletu mėnesių prailgino statybų terminą. Tačiau visa tai nepakenkė projektų užbaigimui bei įsipareigojimų vykdymui: su pirkėjais notarines sutartis pasirašėme laikydamiesi preliminariose sutartyse užfiksuotų kainų“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

„7 vakarai“ buvo pirmas bendrovės vystytas ekonominės klasės projektas. Pirkėjams jame iš viso buvo pasiūlyti 298 objektai: 12 komercinių patalpų ir 286 vieno–keturių kambarių butai, kurių plotas nuo 30 iki 74 kv. metrų. Šiuo metu jau realizuotos beveik visos komercinės patalpos ir 95 proc. butų – laisvų likę 13 dviejų-trijų kambarių butų ir 1 komercinės patalpos.

„Pirkėjai visada nori lankstumo, galimybės rinktis ir dažniausiai kuo greitesnio įsikėlimo proceso, todėl „7 vakaruose“ pasiūlėme butų tiek su daline, tiek su pilna apdaila. Tai pasiteisino – pirmojo etapo metu pilnai įrengti vieno namo butai buvo išpirkti dar iš brėžinių“, – komentuoja J. Dovidonis.

„Realco“ tęs plėtrą Pašilaičių mikrorajone, kur mato šios vietos potencialą. Tolesnei plėtrai bendrovė pernai įsigijo sklypą Justiniškių g. 126, greta „7 vakarų“ komplekso. Metų pabaigoje buvo išrinktas daugiabučių namų komplekso architektūrinio konkurso nugalėtojas, šiuo metu rengiami projektiniai pasiūlymai. Kiek didesniame nei 2 ha ploto kvartale rinkai ketinama pasiūlyti 500 butų.

Tarp ekonominės klasės projekto „7 vakarai“ pirkėjų dominuoja jaunos šeimos, poros, taip pat iš kitų miestų į sostinę atvykę studentai, kuriems būstą įsigyti dažnu atveju padėjo tėvai. Pastebėta, kad butus čia aktyviai renkasi žmonės, pripratę prie šios Vilniaus dalies, čia jau gyvenę ar gyvenantys. Dalis pirkėjų būstus projekte įsigijo nuomai, tačiau didžiausia dalis visgi pirko sau – kaip pirmąjį būstą, kuris jauniems žmonėms dažnai būna tarpinis variantas, padedantis aiškiai nusistatyti poreikius kitam būstui.

„Realco“ šiuo metu rinkai taip pat siūlo paskutinius butus pastatytame vidutinės klasės projekte „Go Life“, vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, stato prestižinės klasės projektą „Algirdo 3“.

Grįžti į naujienų sąrašą