Naujienos

„Prie Vilnelės“ projektą papuošė fotomenininko S. Paukščio darbai

Grįžti į naujienų sąrašą

„Realco” atsisveikina su sostinės Markučiuose iškilusiu projektu  „Prie Vilnelės“ ir naujakuriams palieka dovaną. Bendro naudojimo erdves papuošė Sauliaus Paukščio darbai iš fotografijų ciklo „Slėpingieji Markučiai“.

Vieno ryškiausių šalies fotomenininko darbai pasakoja seno Vilniaus priemiesčio istorijas, kurios, pasak kūrėjo, yra gerokai gilesnės ir platesnės nei tiesiog namas ar gatvė. Čia viskas susiję ir persipynę, o Markučių kaleidoskopas kuria ir naujas erdves, ir naujas nuotaikas, kurių svarbia dalimi tampa nauji mikrorajono kvartalai su savo gyventojais.

S. Paukštys atskleidžia, kad priežasčių, kodėl jo dėmesio ir fotoobjektyvo centre atsidūrė Markučiai, yra kelios. „Seniai domiuosi Vilniaus istorija, architektūra. Markučiai, kaip archajiškas išraiškingo landšafto priemiestis, traukė dėmesį savo išsilaikiusia šimtamete struktūra, kalvotomis gatvelėmis, trobelėmis. O kai prieš kelerius metus čia atsikraustėme, galimybė tyrinėti Markučius tapo dar artimesnė. Su šunimi esame apėję visus užkaborius ir žinome visas senovines gatveles“, – pasakoja autorius.

Markučių kaleidoskopai siūlo atkreipti dėmesį į aplinką, detales, spalvas, formas, kviečia neužsidaryti namuose ir pažvelgti į miestą nuo Markučių kalvų, pasivaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis ir kartu kurti naujas miesto istorijas. 

Tai daryti dar įdomiau, kai gyva istorinė atmintis. Įdomiausios Markučių istorijos „Prie Vilnelės“ gyventojams gerai pažįstamos iš S. Paukščio knygos „Slėpingieji Markučiai“, kurią kartu su paruoštu maršrutu po lankytinus objektus #Realco dovanojo visiems projekto naujakuriams.

„Džiaugiamės, kad turėjome galimybę projekto gyventojus supažindinti su turtingą istoriją turinčiu mikrorajonu. Taip pat smagu, jog projektą užbaigiame ir su juo atsisveikiname gražiu palikimu – erdves puošiančiais aplinkinių vietovių vaizdais, kurie kasdien primins apie Markučių autentiškumą ir vertę“, – sako „Realco“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Kristina Grubliauskaitė-Svitojė.

Grįžti į naujienų sąrašą