Naujienos

Markučiuose pradedame „Prie Vilnelės“ statybas į kurias investuojama 15,5 mln. eurų

Grįžti į naujienų sąrašą

Šalia Vilniaus senamiesčio atgyjantis Markučių mikrorajonas traukia nekilnojamojo turto (NT) pirkėjus ir investuotojus. Viena didžiausių NT vystytojų Lietuvoje „Realco“ Markučiuose pradeda itin didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusio projekto „Prie Vilnelės“ statybas, į kurias investuojama 15,5 mln. eurų. Projekte jau nupirkta 65 proc. butų, o raktus naujakuriams įteikti planuojama 2022 m. pabaigoje.

Kvartale „Prie Vilnelės“ iškilsiančiuose 2–7 aukštų namuose numatyta 220 butų, iš kurių laisvų likę vos 80. Dalies namų pirmuose aukštuose numatytos komercinės patalpos. Pasak bendrovės „Realco“ generalinio direktoriaus Juliaus Dovidonio, Markučiai savo populiarumu tarp NT pirkėjų varžosi ir su Naujamiesčiu, ir su Senamiesčiu.

„Kad Markučiai itin populiarūs tarp pirkėjų, stebime jau ne vieną mėnesį. Rajone statomi gyvenamųjų namų projektai papuola tarp populiariausių – vidutiniškai Markučiuose per mėnesį nuperkama apie 40 butų“, – skaičiuoja J. Dovidonis.

Gyvenimas arčiau gamtos

Šalia kairiojo Vilnios, sostinės gyventojų Vilnele vadinamos, upės kranto esantys Markučiai pirkėjus vilioja ne tik patogia lokacija, bet ir šalia esančiomis žaliosiomis erdvėmis – rajonas patenka į Pavilnių regioninio parko teritoriją, o šalia esantis Markučių kraštovaizdžio draustinis yra saugoma teritorija.

Pasak gyvenamųjų namų kvartalo „Prie Vilnelės“ architekto Sauliaus Misevičiaus, teritorija planuota stengiantis išlaikyti kuo daugiau žaliųjų erdvių šalia namų, kad čia gyvensiantys žmonės turėtų jungtį ne tik su už 1,5 km esančiu miesto centru, bet ir gamta.

„Pati Markučių gyvenvietė diktuoja poreikį daugiau dėmesio skirti gamtai. Statydami šį projektą įsipareigojome sutvarkyti šalia projekto liekančius teritorijos gabaliukus prie Manufaktūrų, Kaukysos, Pakraščio gatvių – norime palikti kuo daugiau žaliųjų plotų šalia jau suplanuotų dviračių ir pėsčiųjų takų“, – tvirtina S. Misevičius.

„Realco“ vadovas J. Dovidonis atkreipia dėmesį, kad vystydama projektą, bendrovė įsipareigojo nutiesti pėsčiųjų ir dviračių taką, kuris Manufaktūrų gatvę sujungs su pėsčiųjų tiltų per Vilnelės upę.

„Prie Vilnelės“ naujakuriai galės ne tik naudotis patogiais dviračių takais, kurie jungsis į bendrą miesto dviračių takų tinklą, bet ir mėgautis atsiveriančia senamiesčio panorama – ant aukščiausio projekto namo stogo bus įrengta atvira terasa bendruomenės reikmėms. Privačias terasas turės ir kai kurie gyventojai: jos suplanuotos pirmo aukšto naujakuriams, taip pat ant žemesnių korpusų stogų, kur numatytas pastatų paaukštėjimas.

Miesto ir gamtos ryšius atliepiančio projekto namų aukštingumas suplanuotas pagal gretimų pastatų insoliaciją, kad kiekvienas butas gautų pakankamai saulės šviesos. Naujakurių patogumui suplanuotos požeminės automobilių aikštelės, taip pat galimybė įrengti prievadus elektromobilių įkrovimui.

Duoklė vilniečiams

Projektas „Prie Vilnelės“ yra viena iš Vilniaus savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ dalis. Pasak J. Dovidonio, senų pramoninių teritorijų konvertavimas į gyvenamąsias erdves ne tik užtikrina tvarią sostinės plėtrą, bet ir yra duoklė miesto gyventojams.

„Atgaivindami nebenaudojamas pramonines erdves padedame įgyvendinti Vilniaus viziją, kad miesto centras turi priklausyti ne pramonei, o žmonėms. Šiuo metu Markučių mikrorajone esančios senos pramoninės teritorijos bendras plotas viršija net 12 ha. Džiaugiamės, kad galime šias žalias, ilgą laiką mažai naudojamas erdves prie Vilnelės atverti miesto gyventojams“, – sako „Realco“ vadovas.

Šį mėnesį „Realco“ pardavė paskutinį butą ir sėkmingai uždarė didelio pirkėjų dėmesio sulaukusį projektą „Žvėryno panoramos“. Visgi, šiemet vieną po kito naujus projektus pristatanti bendrovė yra tarp didžiausią naujų būstų sandėlį Vilniuje turinčių NT vystytojų. „Realco“ šiuo metu rinkai siūlo daugiau kaip 400 butų tik ką pradėtame statyti projekte „Prie Vilnelės“, Pašilaičiuose vystomame „7 vakarai“, šalia Ozo parko kylančiame „Go Life“. Artimiausiu metu rinkai bus pasiūlyti ir prestižiniai būstai projekte „Algirdo 3“.

www.prievilneles.lt

Grįžti į naujienų sąrašą