Naujienos

Architektūrinis konkursas daugiabučių gyvenamųjų namų projektui Parodų g. 1, Vilniuje

Grįžti į naujienų sąrašą

„Realco“ 2022 m. spalio mėnesį paskelbė vieno etapo uždarą kviestinį daugiabučių gyvenamųjų namų architektūrinį konkursą sklypui Parodų g. 1, Vilniuje. Projektui konkursinius pasiūlymus pateikė 3 architektų komandos.

Pateiktus konkursinius pasiūlymus uždarame posėdyje vertins komisija – statytojo atstovai, nepriklausomi kvalifikuoti architektai ir Vilniaus miesto savivaldybės vyr. architektas Mindaugas Pakalnis. Konkurso nugalėtoją numatyta paskelbti ne vėliau kaip 2023 m. sausio 6 d. 

Išrenkant geriausią projektą komisija atsižvelgs į komplekso urbanistinių ryšių su aplinkinėmis teritorijomis funkcionalumą ir vientisumą, aiškią architektūrinę idėją, architektūrinių sprendinių originalumą, taip pat bus vertinamas pasiūlymo racionalumas, ekonomiškumas ir atitiktis darnaus vystymosi principams bei miesto urbanistikos ir architektūros taisyklėms.

Visuomenė savo pasiūlymus gali pateikti iki gruodžio 16 d. (imtinai) elektroniniu paštu rima.keriene@realco.lt.

Kviečiame susipažinti su pateiktais konkursiniais darbais. 

Nr. 1 – „Du viename“

Projektuojami gyvenamosios paskirties pastatai, kurių pirmuose aukštose numatomos komercinės paskirties patalpos, taip pat siūlomas 5 aukštų administracinės paskirties „inkliuzas“. Planuojama „minkšto“ perimetrinio užstatymo koncepcija aplink du erdvius vidinius kiemus. Erdvinė sklypo užstatymo kompozicija yra pagrįsta baziniu 7 aukštų gyvenamųjų namų perimetru, tačiau projektuojami ir trys aukštesni – 9 aukštų – akcentiniai tūriai.

Svarbus akcentas tenka ištisiniams balkonams, kurių paviršiaus spalva ir tekstūra yra parinkta kontrasto principu su pačiu tūriu. Akcentuojant horizontalumą tūriai žemėja, išgaunamas daugiaplaniškumas. Šis kompozicinis principas yra taikomas visiems gyvenamosios paskirties korpusams, kurių individualumas kuriamas numatant skirtingus spalvų, kontrastų, balkonų pertrūkių ir pertvarų derinius.

Nr. 2 – „Po lazdynais“

Architektūrinė kuriamo komplekso išraiška atspindi pagrindinę projekto idėją pabrėžiant skirtingų charakterių erdvių sandūrą sukurti gyvą, jaukų ir miestietišką užstatymą. Siekiant nemažoje teritorijoje sukurti daugiau įvairovės, pastatams ir jų grupėms suteikiama skirtinga architektūrinė išraiška ir tūrinis sprendimas.

Sklypas skaidomas į kelias funkcines zonas. Projektuojamas teritorijos užstatymas susideda iš dešimties skirtingo dydžio pastatų, sujungtų į du kvartalus, kuriuos skiria formuojama vieša erdvė. Ji vingiuoja reaguodama į pastatų tūrius. Statiniai kvartaluose sujungiami privačiais, nuo pašalinių atribotais kiemais su išvystytu pėsčiųjų takų tinklu, vaikų žaidimo aikštelėmis ir želdynais. Sklypo pietinėje pusėje formuojamos nedidelės viešosios erdvės komercinių patalpų poreikiams: kavinių staliukams, ekspozicijoms, poilsio erdvėms.

Nr. 3 – „Upė“

Siūloma sklypą dalinti į du kvartalus atskirtus viešąja urbanistine erdve. Kvartalo pastatų aukštingumas įvairuoja nuo 5 iki 9 aukštų. Toks pastatų aukštingumas formuoja pulsuojantį gatvės siluetą.

Planuojant gyvenamąjį kvartalą yra diegiami perimetriniam užstatymui būdingi principai: pastatais, želdiniais ir gerbūvio elementais atskiriamos viešos ir privačios erdvės. Abu privatūs kiemai projektuojami taip, kad juos būtų galima uždaryti ir tokiu būdu būtų išvengta viešų ir privačių judėjimo koridorių susikirtimų. Viešoji erdvė tarp dviejų kvartalų kuria kvartalo identitetą, daro jį ženklišką ir atpažįstamą. Pėsčiųjų gatvelės pirmo aukšto lygis įveiklinamas prekybos, paslaugų ir maitinimo funkcijas turinčiais objektais.

Kiekvienas iš gyventojų kiemų gausiai apželdinamas daugiamečiais augalais, medžiais bei krūmais. Kiemuose įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, sporto įrenginiai, vietos pagyvenusių žmonių poilsiui, taikomi „aplinkos visiems“ planavimo principai.

Grįžti į naujienų sąrašą