Naujienos

Architektūrinis konkursas daugiabučių gyvenamųjų namų projektui Justiniškių g. 126, Vilniuje

Grįžti į naujienų sąrašą

 „Realco“ rugpjūčio mėnesį paskelbė vieno etapo kviestinį daugiabučių gyvenamųjų namų architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, Vilniuje. Projektui konkursinius pasiūlymus pateikė 3 architektų komandos. 

Pateiktus konkursinius pasiūlymus uždarame posėdyje vertins komisija – statytojo atstovai, nepriklausomi kvalifikuoti architektai ir Vilniaus miesto savivaldybės vyr. architektas Mindaugas Pakalnis. Konkurso nugalėtoją numatyta paskelbti ne vėliau kaip spalio 1 d.  

Išrenkant geriausią projektą bus atsižvelgiama į komplekso urbanistinių ryšių su aplinkinėmis teritorijomis funkcionalumą ir vientisumą, aiškią architektūrinę idėją, architektūrinių sprendinių originalumą, taip pat bus vertinamas pasiūlymo racionalumas, ekonomiškumas ir atitiktis darnaus vystymosi principams bei Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklėms.  

Visuomenė savo pasiūlymus gali pateikti iki rugsėjo 19 d. (imtinai) elektroniniu paštu rima.keriene@realco.lt.  

Kviečiame susipažinti su pateiktais konkursiniais darbais. 

Nr. 1 – „Trekšt! 

Projektuojami šeši gyvenamieji korpusai su vieno aukšto jungtimis ir vienas komercinis korpusas. Pastatų architektūra atkartoja pagrindinę projekto idėją – tvarkingi perimetrinio užstatymo tūriai perlaužti į dvi dalis. Šiam įvaizdžiui pasiekti pasitelkiamas reguliarus langų ir balkonų ritmas, paįvairintas fasadų „iškandimais“. “. „Lūžio“ fasadai kuriami kontrastuojantys – laužyti, netvarkingos formos. 

Tarp gyvenamų korpusų numatomos privačios erdvės komplekso gyventojams – vaikų žaidimo aikštelės, pasyvaus ir aktyvaus poilsio zonos, dviračių stoginės. Teritorija apželdinama žoliniais ir krūminiais augalais. 

Nr. 2 – „Žalia upė“ 

Projektuojami du aplinkai būdingo dydžio, tačiau skirtingo architektūrinio charakterio kvartalai, kurių kiekviename 4–9 aukštų sekcinio tipo daugiabučiai namai. Pirmuose jų aukštuose numatomos komercinės patalpos. Kvartalus skiria tankiai apželdinta, laisvai praeinama upės vagą primenanti visuomeninė erdvė, kuri tampa jungtimi tarp rajono žaliųjų erdvių. Kvartaluose projektuojami pusiau uždari vidiniai kiemai su gyventojų terasomis ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Numatoma įrengti sporto ir poilsio infrastruktūrą, mažosios architektūros elementų, želdinių.  

Nr. 3 – „Pergola“ 

Projektuojamas gyvas, jaukus ir miestietiškas sklypo užstatymas, susidedantis iš keturių kvartalų su privačiais vidiniais kiemais. Siekiant sukurti daugiau įvairovės, kvartalams suteikiama skirtinga architektūrinė išraiška ir tūrinis sprendimas. Tarp kvartalų numatomos viešam naudojimui skirtos alėjos, pratęsiančios teritorijos komercinę ir žaliąsias ašis. Visą teritoriją numatoma želdinti vietinių rūšių augmenija. Kiemuose planuojamos įrengti vaikų žaidimo aikštelės, teritorijoje numatytos poilsio erdvės ir aktyvaus laisvalaikio zonos su lauko treniruokliais, taip pat projektuojami dviračių stovai. 

Grįžti į naujienų sąrašą